titulek
Jan Martinec - maturitní foto Vítám vás na mé strance, zejména pak své spolužáky

Mohl bych napsat, že jsem měl tu smůlu nebo štěstí, že jsem mohl po 4 roky navštěvovat Otrokovické gymnázium. Ovšem nejkorektnější tvrzení bude, že jsem v rozmezí let 1993-1997 chodil na gympl v Otrokovicích.

Naše třída dostala označení "B" a zaměření na biologii a chemii, odtut je videt, že jsem se nakonec ubíral jiným směrem. Specializaci matematika-fyzika jsem v 93. odmítl kvůli totálním antipatiím k fyzice.

I na gymnáziu jsem pokračoval ve studiu angličtiny, ale francouzštinu jsem byl nucen zanechat kvůli němčině. Německý jazyk na gymplu by mohl tvořit samostatnou kapitolu, dal by se označit za nejnepříjemnější předmět, a to nejen mého, studia. V prváku jsem začínal s němčinou pod zkušenným pedagogem, ale i přes moje zjevné vlohy pro němčinu, jsem hodiny dokonale proflákával konverzací s děvčaty, a to samozřejmě v češtině. Druhák a třeťák jsem němčinu považoval za nutné zlo. Ale ve čtvťáku nastal se změnou pedagoga (každý rok to do nás vtloukal někdo jiný) nekontrolovatelný teror, který o pololetích vrcholil solitací o akceptovatelné známky.

Třídním učitelem byla naše "milovaná" Mariana Steifová. Tato velmi zkušená kantorka nás nakonec dovedla až k maturitě, kde nás bylo dokonce o dva studenty více než na počátku.[ Content ] [ ZŠ Mánesova ] [ Main Page ]
Last updated:
© Copyright Jan Martinec